mobil menu
ara
kurumsal konumAnasayfa » Tanıtım » Otel Ekipmanları TİRBUŞON

Otel Ekipmanları TİRBUŞON

Otel Ekipmanları TİRBUŞON
icon tarih 26.05.2018    icon okuma 2159   
Kulağa çok garip geliyor değil mi? Tirbuşon! Söyleme şekline bakıldığında sanırsın uzay mekiği kontak anahtarı. Aslında bunu kedimiz yapıyoruz. Dilimize bu yabancı kelimeleri biz alıyoruz aslında. Aslında bunu da isteyerek yapıyoruz çünkü çok daha havalı geliyor kulağa. Ama aslında bu bi alet ve bunun ne işe yaradığını ismini duyduğumuzda anlamamız lazım.

Nedir efendim bu tirbuşon? Çok net olarak bizim dilimizde açacak olarak adlandırabiliriz. He tabi açacak derken biraz daha işlevlisi. Biz açacak dediğimizde genel olarak soda, gazoz veya kola içtiğimiz için bu içicilerin metal ve sıkıştırmayla kapatılmış olan kapaklarını açmaya yarayan, oval bir kesik içerisinde küçük bir çıkıntı bulunan metal alet aklımıza geliyor. Fakat bu tirbuşon denen alet adından da anlaşıldığı gibi Avrupai bir üründür. Temelde ilk olarak şarap şişelerini açmak içim kullanılmış. Tabi bunu duyar duymaz bu ürünün icadının Fransızlardan geldiğini net bi şekilde anlıyoruz. Tabi çeşitli değişimler geçirmiş ve günümde genel olarak garson arkadaşlar bunu çok sık kullanıyor. Bu ürün açacak olarak tasarlanmış yani birçok içeceği açıp servis yapmayı kolaylaştıran portatif bir ürün. Üzerinde burgu şeklinde bir metal parçası, iki farklı ölçüde kertileri bulunan bir başka metal parçası ve bazı modellerinde küçük kesici bir parça daha var. İlk olarak bu burgu ne iş yapar bundan bahsedelim. Bu burgu demir tirbuşon denen ürünün en eski parçası. Şarap şişesinin ağız bölümün de bulunan mantarı çıkartmaya yarar. Sivri olan bölümünü mantarın orta bölümüne batırıp çevirmeye başlarsınız ve burgu parça mantarın içine girdiğinde ise artık olay kolunuzun kuvvetine kalmıştır çekip çıkartırsınız. Bunun gelişmiş bazı modellerinde kaldıraç gibi daha az kuvvet harcayarak mantarı çıkartmanıza sağlayacak modellerde mevcut. Gelelim diğer parçaya. Üzerinde iki kerti var ve bunları bizim çok sık kullandığımız açacak mantığıyla aynı olarak soda, gazoz ve kola gibi içeceklerin kapağını açmakta kullanıyorlar. Bire küçük kesici parça kaldı bu aslında küçük bir çakıdır da diyebiliriz. Bunu da şişelerin kapakları üzerinde buluna ve genel olarak orijinalliği, markası veya açılmamış olduğunu beyan etmek maksatlı konulan kâğıt parçaya kesmek için kullanılıyor. Aslına bakarsanız baya kullanışlı bir alet. Geçmiş dönemde lise çağlarına hele büyük şehirlere ikamet ettiyseniz büyük bir ihtimalle garsonluk yapmış bu aletle karşılaşmışsınızdır.

Anlatıldığında çok karmaşık gibi gelebilir fakat basit bir alet. He bunu kullanmak için illa şarap içmenize veya garson olmanıza gerek yok hemen hemen her bir milyoncu diye tabir ettiğimiz marketler de mevcut. Çok da ucuz bir üründür bakmakta yarar var… 

seo
cheap jordans|wholesale air max|wholesale jordans|wholesale jewelry
Copyright © 2023 | www.kurumsalfirma.net
cheap jordans|wholesale air max|wholesale jordans|wholesale jewelry